niedziela, 5 czerwca 2016

Najczęstsze dolegliwości naszych zwierzaków - skóra i sierśćProblemy skórne, wypadanie sierści.

Na wygląd skóry i sierści wpływa wiele czynników. Mogą to być pasożyty zewnętrzne, grzyby, problemy trawienne, zaburzenia czynności wątroby, nerek i innych narządów wewnętrznych.

Dysbioza - patologiczna mikroflora jelit może również mieć wpływ na wygląd skóry i sierści. Patogenne bakterie jelitowe często przenikają przez skórę, które drażnią i powodują swędzenie, a następnie przeistaczają się w objawy opisane poniżej.Objawy

Łysienie - wypadanie sierści, przerzedzenie, miejscowe łysienie, słaba sierść, zwiększona produkcja łoju, któremu towarzyszy stan zapalny w fałdach skóry, skóra sucha, popękana, świąd skóry, krosty, grudki.


Zapobieganie i naturalna terapia

Przede wszystkim należy dbać o piękny wygląd sierści i zdrową skórę u pupila. Jeśli jednak wskutek naszych zaniedbań doszło do incydentu to trzeba wzmocnić skórę i przywrócić odrost sierści

Preparat Gynevet  doskonale radzi sobie z tym defektem.  Środkiem pomocniczym okaże się w tym przypadku Omegavet, który dostarcza niezbędnych składników odżywczych oraz witamin niezbędnych do tworzenia nowych komórek skóry i sierści. Można również dodać Skelevet. Preparat zawiera kolagen i składniki mineralne niezbędne do regeneracji pochodnych skóry, tj. sierści, pazurów, kopyt, rogów, etc. Dobrym wyborem może być także Fytovet poprawiający kondycję sierści. Jeśli problem skóry związany jest z dysbiozą, należy podać ProBioVet, który zapobiegnie nawrotom objawów.

Co należy wiedzieć ?

Należy pamiętać, że podawanie zwierzakom Gynevetu i Omegavetu może na początku kuracji spowodować utratę sierści. Ale natychmiast po ustąpieniu tego procesu można zaobserwować odrastającą zdrową sierść.
Dokonując zamówienia wymienionych preparatów w Psie Diety, masz pewność, że zostaną one dobrane w sposób umożliwiający powrót do zdrowia Twojego zwierzaka.

Życzę Tobie i Twojemu pupilowi dużo zdrowia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz