wtorek, 29 grudnia 2015

Łagodna zima pozwoliła przetrwać kleszczom. Już atakują.

W przypadku łagodnej zimy kleszcze pozostają aktywne przez cały rok.

Z reguły kleszcze od listopada do końca lutego były w stanie sezonowego odpoczynku, lecz tej zimy jest inaczej. Kleszcze pozostają nadal aktywne.

Już przy temperaturach około pięciu stopni powyżej zera kleszcze stają się aktywne i czyhają na ofiary w trawie czy na krzakach.


Tak więc już teraz są one groźne dla psów biegających po trawie czy udających się na spacer do lasu ze swoim opiekunem.

Weterynarze polecają chemiczne środki do zwalczania kleszczy. Ostatnio bardzo "modnym" środkiem przeciwko tym pasożytom jest Bravecto. Opiekunowie są zachwyceni tym środkiem.  Pamiętaj Drogi Opiekunie, że ten preparat tak polecany przez weterynarzy i tak ochoczo kupowany przez Ciebie nie jest obojętny dla zdrowia Twojego pupila.
 
W ubiegłym roku napisałam artykuł o szkodliwości chemicznych preparatów podawanych psom w celu zwalczania kleszczy. Artykuł nie spodobał się i lubiącym "chemię" opiekunom i weterynarzom. Komentarze do tego artykułu raczej do przyjemnych nie należały. 

W dalszym ciągu twierdzę, że chemiczne środki stosowane na sierść psa i tabletki do połykania likwidujące pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne są szkodliwe i toksyczne dla naszych pupili.
  
Na przestrzeni lat, koncerny farmaceutyczne próbowały wprowadzić "Nowe i Zaawansowane" rozwiązania. ALE w rzeczywistości trucizna pozostaje trucizną i w krótkim lub dłuższym czasie , konsekwencje jej stosowania będą tragiczne dla zwierzaków. Ty sam decydujesz, co jest dla Twojego psa dobre.

https://www.facebook.com/groups/411371212394679/

Ostrzega również przed stosowaniem tego środka i innych wynalazków  weterynarz holistyczny DVM dr Judy Morgan.


A przecież istnieje wiele naturalnych preparatów, które bez szkody dla organizmu psa skutecznie rozprawiają się z pasożytami.

Polecam: 

Canis Plus Abwehrkomplex - 10 ml
jest naturalną alternatywą dla chemicznych preparatów. Skutecznie odstrasza kleszcze, wszy, pchły i inne. Specjalna mieszanka olejków eterycznych nadaje skórze zwierzęcia zapach nieznośny dla pasożytów i insektów. 

Skład: olej jojoba, olejek z drzewa herbacianego z certyfikowanych upraw ekologicznych lub dziko rosnącego, olej neem, olejek lawendowy

Sposób użycia: przez pierwsze trzy tygodnie codziennie po jednej kropelce zakropić małżowiny uszne psa, po tym okresie wystarczy zakrapiać uszy co drugi dzień po jednej kropelce.

Preparatu wystarczy na 6 miesięcy.


   

Canis Plus Protectopet® – 50ml 

Naturalny płyn w aerozolu dla zwierząt odstraszający insekty: kleszcze, owady, pchły komary. Działa szybko, natychmiast po użyciu na sierść zwierzęcia, bardzo skutecznie i długotrwale 

Canis Plus Protectopet® stanowi naturalną alternatywę dla chemicznych środków przeciw insektom.

Skład: 0,05 % Geraniol, bzw. 0,5 g/l Geraniol 

Sposób użycia: skropić skórę psa od kręgosłupa do ogona, po bokach pod pachami i w pachwinach.Szczeniętom i psom miniaturom do  3 kg potrzeba 02 do 1 ml.
Psy 3-8 kg: 1 do 2 ml
Psy 8-15 kg: 2 do 3 ml
Psy 15 - 30 kg: 3 do 5 ml

Z wdzięcznością.

 

8 komentarzy:

 1. U nas za to bardzo dobrze sprawdza się obroża "Foresto" - mimo tego, że jest droga, to bardzo skuteczna. No i jest to wydatek jeden raz w sezonie, bo wystarcza na 7 miesięcy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Być może jest dobra. Ale to chemia, która prędzej czy później odbije się na zdrowiu psiaka. Polecam naturalne preparaty, nieszkodliwe dla naszych pupili.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do tej pory stosowaliśmy abwehr konzentrat hund cdvet olej neem bio i kroplenie szelek olejkiem geraniowym. Gdzie można kupic te produkty i jaki jest koszt?

  OdpowiedzUsuń
 4. Abwehrkomplex kosztuje 138,00 PLN
  Protectopet® jego cena to 123,48 PLN
  Oba produkty można zamówić u mnie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak często należy aplikować Canis Plus Protectopet?

  OdpowiedzUsuń
 6. i zaczął się iw tym roku dowieczny problem. Nie wiem czy teraz zakraplać. Ja stosuje fiprex od lat - jest skuteczny a obecna nasza zima to zima jak nie zima

  OdpowiedzUsuń
 7. W okresie zimowym proponuję naturalne środki. Pozwólmy psim organizmom odpocząć. Na temat chemicznych środków i ich szkodliwości pisałam w jednym z artykułów. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń