niedziela, 1 marca 2015

Ziemia okrzemkowa dla Twojego psa


Ziemia Okrzemkowa (Diatomit) jakości spożywczej o nazwie handlowej Fossil Shell Flour (FSF) jest naturalną substancją pochodzenia organicznego, składającą się ze skorupek jednokomórkowych mikroskopijnych organizmów żyjących miliony lat temu – fitoplanktonu. Substancja ta daje wyjątkowe korzyści zdrowotne ludziom, roślinom i zwierzętom. Jest także stosowana w gospodarstwach domowych jako bezpieczny, naturalny i nietoksyczny środek owadobójczy.

FSF pochodzi z niezwykle czystych słodkowodnych złóż diatomitowych Melorsira Preicelanica, które odznaczają się regularnym cylindrycznym kształtem skorupek, wysoką twardością, małą łamliwością i posiadającymi niezwykle małe dziurki na ścianach cylindrów, przyczyniających się do doskonałej absorpcji płynów.

Skorupki są amorficzne i – w przeciwieństwie do struktur krystalicznych używanych do np. filtracji – są jakości spożywczej więc mogą być spożywane. Powyższe cechy sprawiają, że Ziemia Okrzemkowa jest stosowana jako środek zapobiegający zbrylaniu żywności, pokarmu i lekarstw dla ludzi i zwierząt.

Znakomite właściwości strukturalne i mechaniczne okrzemek pozwalają na fizyczną destrukcję i dehydratację (odwodnienie) ciał pasożytów  przebywających w układzie pokarmowym ludzi i zwierząt, bytujących na roślinach lub przebywających w pomieszczeniach domowych i gospodarczych. Dodatkowo część pancerzyków metabolizuje w układzie pokarmowym ludzi, ptaków i zwierząt, zmieniając formę chemiczną z krzemionki (dwutlenku krzemu) na biologicznie czynny kwas ortokrzemowy, który dostając się do organizmu ma na niego zbawienny zdrowotny wpływ.

Stosowanie i sposób użycia:

Ziemia okrzemkowa ma szerokie zastosowanie ale ponieważ jest to blog o psach opiszę sposób stosowania i użycia dla naszych milusińskich.


Ziemia Okrzemkowa FSF na pasożyty u zwierząt, czyli:

* Eliminacja pasożytów przebywających w organizmach zwierząt

* Detoksykacja i oczyszczanie jelit, eliminacja bakterii, grzybów, pleśni, pierwotniaków, wirusów, endotoksyn, pestycydów i pozostałości po lekarstwach, oczyszczanie jelit z zalegających wydzielin i stwardniałej materii


Poprawa kondycji zwierząt. Inne zalety Ziemi Okrzemkowej FSF poza usunięciem pasożytów to:

* lepsze przyswajanie podawanego pożywienia i likwidowanie biegunki dzięki czystym jelitom,
* polepszony stan sierści, większa energia do życia, lepsze samopoczucie Twojego pupila dzięki częściowej transformacji przyjmowanej Ziemi Okrzemkowej FSF w żołądku do biologicznie czynnego kwasu ortokrzemowego.

Ziemia Okrzemkowa FSF jest bezpieczna dla zwierząt spodziewających się potomstwa.


Podobnie jak u ludzi, biologicznie czynny krzem wzmacnia układ mięśniowo-naczyniowy zwierząt, pomaga w leczeniu osteoporozy, zmniejsza alergie, zmniejsza zapadalność na choroby górnych dróg oddechowych, mniejsza skłonność do zaparć oraz polepsza gojenie się złamań kostnych.

Dzienna dawka przyjmowanej Ziemi Okrzemkowej FSF zależy od zwierzęcia i jego wagi. Również podobnie jak u ludzi należy zacząć od dawki mniejszej i powoli zwiększać podawaną porcję do wielkości jak poniżej:

Rekomendowane dzienne porcje Ziemi Okrzemkowej FSF dla zwierząt

Kociaki – ½ łyżeczki od herbaty
Koty – 1 łyżeczka od herbaty
Szczeniaki – od ½ do 1 łyżeczki od herbaty
Psy o wadze poniżej 16 kg - 1 łyżeczka od herbaty
Psy o wadze między 16 a 45 kg - 1 łyżka stołowa
Psy o wadze powyżej 45 kg - 2 łyżki stołowe


Zastosowanie Ziemi Okrzemkowej na pasożyty zewnętrzne - pchły, kleszcze.

Istnieje kilka metod – wybierz sobie, taką która dla Ciebie okaże się łatwiejsza. 1. Metoda:

Ręką posypać cienką warstwę ziemi okrzemkowej po całej sierści zwierzęcia zaczynając od ogona. Nie zapomnij o wtarciu proszku na brzuchu. Bardzo dobrze jest posypać ziemię okrzemkową wzdłuż  kręgosłupa i rozprowadzać w proszku palcami po całym ciele.

 2. Metoda na solniczkę

Wsyp do solniczki ziemią okrzemkową i wstrząsaj na skórę.

3. Metoda na mokro – dla małych piesków:

 Do miski, dodać 1 szklankę ziemi okrzemkowej na 1 litr wody. Włóż tam swoje zwierzę i dłońmi polewaj mieszanką swojego pupila.

Można też, umieścić mieszaninę ziemi okrzemkowej z wodą w butelce ze sprayem i zastosować do spryskiwania skóry psa. Dobrze wstrząsnąć przed użyciem.

Pamiętaj, aby pozostawić mieszaninę ziemi na swoim zwierzaku do wyschnięcia, nie wycierać jej.

Jeśli zwierzę jest mokre lub kąpało się, należy użyć ponownie ziemi okrzemkowej ponieważ ziemia łatwo zmywa.


Kilka ważnych rzeczy do zapamiętania:
  
 Staraj się aby proszek nie dostał się oczu i uszu Twojego pupila.
    
Używając proszku do zwalczania pcheł, zwrócić szczególną uwagę na kręgosłup zwierzęcia, dokładnie wysyp proszek na tę część futra.

Pamiętaj, aby kupić ziemię okrzemkową klasy spożywczej.

Ziemia okrzemkowa, nie jest skuteczny w stanie mokrym, ale może być stosowana na mokro i pozostawiona do wyschnięcia. Po wyschnięciu produkt powróci do swojej pierwotnej formy i pozostanie skuteczny.

Pozytywny efekt stosowania ziemi okrzemkowej będzie zależał od stopnia inwazji pasożytów.
 

Już dzisiaj możesz zamówić ziemię okrzemkową dla swojego psa w cenie 59,00 za 1 kg.

Z wdzięcznością...
 


 


 

 
2 komentarze:

  1. Witam panią. A czy ziemia okrzemkowa obniża u psów ciśnienie krwi? I jak ją podawać czyli jaka ilość wody. Pytam o psa o wadze 9 kg. Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy obniża ciśnienie krwi? Nic mi na ten temat nie wiadomo...
    Ziemi okrzemkowej do użytku wewnętrznego nie rozpuszcza się w wodzie. Wsypuje się do jedzenia. Pies o wadze 9 kg powinien otrzymać płaską łyżeczkę od herbaty. Należy przy tym pamiętać aby podawanie ziemi rozpocząć od niewielkich dawek. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń