czwartek, 23 stycznia 2014

Postępowanie w przypadku koprofagii.

rawfooddietforpets.com

Przejrzałam wiele stron internetowych aby zorientować się, w jaki sposób opiekunowie radzą sobie z tym  problemem.  Okazało się, że nijak. Jest parę preparatów, które niby pomagają ale nie znalazłam informacji, że zadziałały w 100%.

Jeśli miałabym wymienić jedną rzecz, która jest odpowiedzialna za większość przypadków koprofagii, to na pierwszym miejscu wymieniłabym dietę. Jeśli zaczniesz karmić swojego psa  biologicznie odpowiednią dietą - koprofagia ustąpi, nawet nie będziesz wiedział, kiedy.
 
W poprzednim artykule napisałam, że mogą istnieć inne przyczyny zjadania odchodów jednak w 80% koprofagia związana jest z niewłaściwą dietą. 

Jaka powinna być ta właściwa dieta – zapytasz? Cieszę się, że mogę Ci odpowiedzieć  - biologicznie odpowiednia!

Jeśli gotujesz swojemu psu i zaniedbujesz podawanie suplementów, Twój pies może z czasem zainteresować się  odchodami. Już widzę, jak zacierają ręce zwolennicy suszek. Niestety ich też zmartwię. Psy, które karmione są suszkami też interesują się zjadaniem kup.

Najlepsza w tym przypadku będzie surowa dieta. Psy są mięsożerne i przystosowane do jedzenia mięsa. Oczywiście surowego, nie gotowanego ani wysoko przetworzonego. Zanim psy zostały udomowione, nigdy nie jadły tego, co teraz serwują im opiekunowie, a i ilość węglowodanów w ich diecie była niewielka. Surowa dieta jest najbardziej biologicznie odpowiednia dla psów i jest jednym z  najlepszych dostępnych lekarstw na koprofagię. 

Jeśli masz zamiar karmić swojego psa surową, naturalna karmą masz do wyboru dwie opcje - możesz  kupić surowe, mrożone jedzenia albo możesz stworzyć własne menu kupując mięso, owoce i warzywa w pobliskim sklepie. W Internecie jest wiele informacji na temat surowej żywności i tych dobrych, i złych, ale jedyną najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić dla zdrowia Twojego psa jest karmienie go naturalną karmą.

Sucha karma zawiera bardzo mało wilgoci i powoduje stres w układzie trawiennym Twojego psa. Ponadto suche produkty spożywcze zawierają więcej węglowodanów aniżeli te w naturalnej, surowej  diecie. Wiele suchych karm zawiera w swoim składzie – kukurydzę, pszenicę/gluten, soję, nabiał,  co powoduje powstawanie alergii.

Niektórzy ludzie ciężko wzdychają kiedy proponuję im karmienie swojego psa naturalną, surową dietą. Ty jako odpowiedzialny opiekun nie zastanawiaj się zbyt długo, nie wzdychaj, nie pukaj się w czoło – zacznij karmić psa surową dietą. Ja nie żartuję, to jest przecież takie proste! Choć z moją sunią nie było tak prosto. Naprawdę to działa - w ciągu kilku dni zauważysz przemianę.

Pomimo tego, co producenci sztucznej żywności chcieliby nam wmówić, większość dostępnych obecnie suchych karm nie jest odpowiednia dla naszych psów. Karmy te po prostu nie są biologicznie odpowiednie. Koprofagia jest zazwyczaj objawem złej diety - diety, która jest niezgodna z naturą. Innymi słowy psy, które jedzą kupy robią to głównie dlatego, że maja zaburzenia równowagi żywieniowej.

Brak tej równowagi spowodowany jest niedoborem składników odżywczych. Oczywiście niedobory te uzupełniane są produktami, których pies nie powinien jeść! Przodkowie naszych pupili nie jedli pszenicy, soi, kukurydzy lub mleka krowiego przez całe swoje życie. W dzisiejszych czasach naprawdę trudno jest znaleźć jedzenie psa, w którym nie wykorzystano jednego lub więcej wymienionych produktów.

Ja na początku dałam się omamić hodowcy i podawałam swojej suni suszki, bardzo krótko ale podawałam. Z powodu wystąpienia jej dolegliwości, o których zapewne już czytałeś, zaczęłam karmić ją gotowanym jedzeniem uzupełnianym suplementami – synbiotykiem, enzymami i witaminami i minerałami. Obecnie od kilku miesięcy karmię ja naturalną, surową dietą. Nie mogłam uwierzyć, że jej wspaniały wygląd, dobre samopoczucie i ogólny stan zdrowia może być efektem takiego odżywiania.

Bardzo gorąco polecam naturalną, surową karmę dla Twojego psa, jeśli ma on jakieś problemy zdrowotne, w tym koprofagię.

Jeśli nie bardzo wiesz, jak się do tego zabrać – napisz. Poprowadzę Cię i Twojego psa. Moje porady są bezpłatne. Ponosisz jedynie koszty suplementów, które niekiedy będziesz musiał kupić. Nie obawiaj się, proponowane przeze mnie produkty są organiczne. To najczystsza żywność. 
Gwarantuję, że pomogą Twojemu psu zachować kondycje i zdrowie do późnej starości.

Dziękuję.

 

 
 

 

 
 
 


 

2 komentarze:

  1. Drogie te suplementy? NA długo starczają?

    OdpowiedzUsuń
  2. Od razu zaznaczam, że staram się pomóc opiekunom, którzy są zdecydowani zmienić sposób karmienia swoich psów. Nie ma takiej opcji, w której pies pozostaje na wysoko przetworzonej karmie. To właśnie zła dieta jest przyczyną większości chorób. Do korekty diety zazwyczaj zalecam odpowiednie organiczne, bez szkodliwych składników, suplementy. Na ile one wystarczają? Wszystko zależy od wagi psa, od jego dolegliwości. Są one zazwyczaj wprowadzane stopniowo, ponieważ to również pokarm i mogą spowodować niedyspozycje żołądkowe u psa. A przede wszystkim tego chce uniknąć opiekun. Zaczynamy od podawania bardzo małych dawek i stopniowo zwiększamy. Zazwyczaj wystarczają na 2 lub 3 miesiące. Czasem jeśli choroba jest bardzo zaawansowana, dawki trzeba zwiększyć i wtedy mogą wystarczyć na krótszy okres. Oczywiście zawsze uprzedzam opiekuna o zaistnieniu takiej sytuacji.To on podejmuje decyzję. Jego opinia jest w takim przypadku najważniejsza.

    Czy są drogie? Do tanich nie należą. Ale polecając je, jestem pewna, że spełnią swoją terapeutyczną rolę.

    OdpowiedzUsuń