sobota, 30 listopada 2013

Twój "niezbędnik" do przygotowywania naturalnej karmy cz.9.

Wszystkie potrzebne produkty spożywcze do przygotowania smacznego posiłku dla swojego psa znajdziesz w pobliskim sklepie. Proponowane przeze mnie przepisy wymagają stosowania suplementów z racji swej prostoty. Możesz je skompletować i kupić w Internecie. A możesz także kupić takie, jakie używam dla mojej Daszy.

Teraz pewnie niektórzy z Was powiedzą – „po prostu chce mi sprzedać suplementy”. Moja odpowiedź brzmi, oczywiście, że nie!

Na jednym z warsztatów dotyczących zdrowego żywienia psów dowiedziałam się, że nawet przy odżywianiu psów surowym jedzeniem konieczna jest suplementacja aby wypełnić luki odżywcze.

Jakie suplementy są niezbędne?

Podstawa to - witaminy i minerały, NNKT, enzymy trawienne oraz przyjazna flora bakteryjna.


Dodając psu do karmy suplementy sprawisz, że będzie on czuł się doskonale! Odżywianie psów w taki sposób, ma wiele zalet m.in. mniej wizyt u weterynarza, piękna sierść, przyjemny zapach, zdrowe, piękne zęby i wiele innych. Zapewniam, że Twój pies będzie Ci wdzięczny za dokonanie zmiany w jego żywieniu.

Narzędzia potrzebne do w przygotowania karmy.

·  Garnek do ugotowania 18 jaj

·  Duży garnek do gotowania ryżu (Potrzebny jest duży garnek do zmieszczenia się w nim 10-12 filiżanek gotowanego ryżu)

·  Duża miska do wymieszania wszystkich składników.
·  Rękawice gumowe (Niektórzy ludzie po prostu nie lubią dotykać surowego mięsa. Jeśli należysz do tych ludzi, kup sobie takie rękawice.)

Dodatkowe narzędzia.brytfanna
 

 lub foremki aluminiowe
 

  
  Blender - używany do przygotowywania  warzyw puree w bardziej zaawansowanych recepturach. Służy także do rozdrabniania skorupek jaj


W czym możesz zmielić mięso?

Do tego posłuży maszynka do mięsa, może być starego typu:  lub nowoczesna.
Przechowywanie naturalnych karm.
Oba rodzaje naturalnej karmy należy przechowywać w zamrażarce, w odpowiednich pojemnikach. Mogą to być pojemniki plastikowe:
  
lub woreczki zip:


Pokarm dla psa przechowywany w takich pojemnikach czy woreczkach bardzo łatwo jest rozmrozić, są łatwe w użyciu.Woreczki wyrzucasz, a pojemniki myjesz i ponownie napełniasz naturalna karmą. 

Wiesz, już czego potrzebujesz aby sporządzić pyszną karmę dla swojego pupila. Teraz potrzebujesz jeszcze chęci. To naprawdę nie jest trudne, jak się wydaje. Poradzisz sobie tak jak ja.

Dziękuję. 

2 komentarze: