niedziela, 2 grudnia 2012

Homotoksykologia.

Homeopatię określa się jako naukę klasyczną, jeśli zgodnie z prawami Hahnemanna podaje się jeden jedyny stężony lek. U psów często trudno jest dobrać pojedynczy środek leczniczy. Wtedy należy sięgnąć po mieszanki złożone najczęściej z 3 - 8 leków homeopatycznych. W takim zestawie na pewno znajdzie się właściwy środek i te kilka leków wzajemnie uzupełniając się, wzmocni swoje działanie.

Lekarz i farmaceuta Heinrich Reckweg dokonał połączenia homeopatii z medycyną i stworzył homotoksykologię czyli dosłownie naukę o ludzkich truciznach.

Podstawą jego teorii jest teza, że substancje wszelkiego rodzaju dostarczane w dużych ilościach do organizmu zatruwają go. Tak więc wiele chorób jest wyrazem obrony organizmu przed toksynami lub próbą naprawienia szkód spowodowanych truciznami. Lekarz wykorzystujący zasady homotoksykologii będzie dążył do odtrucia organizmu Twojego psa. Do tego celu wykorzysta delikatne bodźce podprogowe wzmacniające siły obronne psiego organizmu.
Będą to preparaty stanowiące kombinację rozmaitych homeopatyków np. mieszanki poszczególnych środków, homakordy złożone z dwóch lub więcej homeopatyków w wysokich lub niskich stężeniach lub też złożonych, preparaty z wydzielin i homeopatyczne alopatyki.

W aptekach homeopatycznych możesz kupić preparaty weterynaryjne dr Reckwega. To kompleksowe leki homeopatyczne ze wskazaniami leczniczymi, sporządzone zgodnie z farmakopeą homeopatyczną. W ich skład wchodzi mieszanina kilku starannie dobranych substancji , które pozytywnie działają na dany obraz objawów choroby, dzięki czemu można im przyporządkować sprawdzone i potwierdzone w praktyce wskazania i praktycznie wyeliminować ryzyko działań ubocznych.


Są to:

RV 10 EPISPAS

SKŁAD:

Colocynthis C6
Cuprum C9
Hyoscyamus C6
Lachesis C9

WSKAZANIA:

Epilepsje, kurcze okresu ząbkowania, kurcze gorączkowe, konwulsje i tężyczka, kurcze narządów jamistych, kolki.


RV 11 FEBRISEPT

SKŁAD:

Belladonna C6
Hepar sulfur C12
Lachesis C9
Phytolacca C6
Pyrogenium C12

WSKAZANIA:

Infekcje i stany zapalne. Gorączka i zakażenie; stan ropny, ropowica, ropień. Tonsillitis, lymphadenitis, infekcje ran i pępka, pyometra u suki. Zakażenie połogowe, ropowica pochwy, septyczne pododermatitis.


RV 12 GASTRO

SKŁAD:

Ipecacuanha C6
Pulsatilla C6
Veratrum C6

WSKAZANIA:

Wymioty, gastritis, gastroenteritis, parvoviroza (razem z RV 6 DIARRECT), "przeładowanie" żołądka, torsio ventriculi (przed operacjami i jako pierwsza pomoc), wagotonia, skłonność do zapaści.


RV 15 LACTO

SKŁAD:

Asa foetida C4
Cyclamen C4
Phytolacca C3

WSKAZANIA:

Lactatio falsa (ciąża rzekoma), przy zaprzestaniu karmienia młodych przez matkę i w okresie zasuszenia, mastitis w okresie zasuszenia (patrz też RV11 FEBRISEPT), zmiany w mleku (mleko wodniste, kłaczkowate, śluzowate), przy zgrubieniach na sutkach, przy guzach sutek (wspomagające).


RV 18 MIKTIOLITH

SKŁAD:

Berberis C4
Cantharis C6
Lycopodium C9
Sabal serrulatum C4

WSKAZANIA:

Cystitis, nephritis (ostre i chronicznie nawracające), pyelonephritis, krwiomocz, kamienie w moczu, piasek w moczu, osad moczu, zaburzenia oddawania moczu, bolesne parcie na mocz, dolegliwości prostaty, bóle krzyża w okolicy nerek, skłonność do dny, reumatyzm i artrozy.RV 21 OESTRO

SKŁAD:

Apis C4
Aristolochia C9
Cimicifuga C6
Pulsatilla C6

WSKAZANIA:

Brak cyklu, brak wewnętrznych i zewnętrznych oznak rui, oziębłość płciowa'1; niedoczynność lub zaburzenia funkcji gruczołów płciowych (u obydwu płci); brak libido (u obydwu płci), zbyt krótkie lub zbyt długie okresy rui; osłabione funkcjonowanie jajników; zbyt słaba lub spokojna ruja, bezsymptomowa bezpłodność, endometritis, fluor albus. W celu "polepszenia jakości" jajeczkowania i poprawy wskaźnika poczęć. *) Brak gotowości przyjęcia samca w czasie aktu krycia można leczyć stosując dodatkowo RV 20 NYMPHO.


RV 24 STOMATO

SKŁAD:

Apis C4
Borax C4
Kreosotum C6

WSKAZANIA:

Zapalenie dziąseł, stomatitis (także stomatitis aphtosa i stomatitis ulcerosa) jak również wrzody i uszkodzenia innych okolic skóry i błon śluzowych z cuchnącym rozkładem tkanek.RV 25 TRAUMATO

SKŁAD:

Arnica C6
Hypericum C6
Ledum C6
Nux vomica C6
Rhus toxicodendron C6
Ruta C6
Symphytum C6

WSKAZANIA:

Przy zranieniach i skaleczeniach różnego rodzaju. Do "ściągnięcia" puchliny, złagodzenia bólów i regeneracji uszkodzonych tkanek. Przed i po chirurgicznych zabiegach. Krwawienia, krwiaki, ciała obce w łapach, środek pomocniczy przy złamaniach, szok i paraliż. Ostre i chroniczne kontuzje sportowe. Paraliż u jamników i dysplazja stawu biodrowego u psów. Lek wspomagający przy tężcu; do zapobiegania tężcowi w przypadku zranień. Stany po ciężkim porodzie i cesarskim cieciu.


RV 3A BRONCHO-AKUT

SKŁAD:

Aconitum C9
Ferrum phosphoricum C9
Hepar sulfuris C9

WSKAZANIA:

Ostre schorzenia dróg oddechowych u wszystkich gatunków zwierząt: rhino-laryngo-tracheitis, bronchitis i bronchiolitis, pneumonie, ostre fazy chronicznych schorzeń dróg oddechowych, zapalenie limfatycznego pierścienia gardłowego, stany gorączkowe w początkowym, jak również w wysiękowym stadium; następstwa stresów, przeziębień, przebywania w przeciągu. Grypa u psów. W stanach podostrych i chronicznych porównać patogenezę Antimonium sulf. aurant. Ipecacuanha (także w stanach ostrych) Spongia i Silicea (składniki RV 3C BRONCHO-CHRON).


RV 5 CHOLIREN

SKŁAD:

Carduus marianus C2
Flor de piedra C2
Okoubaka C2

WSKAZANIA:

Do ochrony wątroby przed zatruciami, stany z pozostałościami toksycznymi, pankreopatia, hepatoza, acetonemia, zatrucie pokarmowe, choroba obrzękowa, niestrawność, nieprawidłowe trawienie, chronicznie nawracające biegunki, zaleganie wskutek dolegliwości wątroby.


RV 6 DIARECT

SKŁAD:

Arsenicum album C9
Podophyllum C6
Rheum C6

WSKAZANIA:

Ostre i chroniczne zapalenia jelit. Biegunka i wymioty. Biegunki przy określonych chorobach (parvoviroza, kolienterotoksemia, salmonelloza i in.). Biegunki po nieświeżym lub zbyt bogatym w białko pokarmie. Biegunki i kolki po zimnych napojach. Defekacja i biegunki u starzejących się zwierząt. Krwawienia z błony śluzowej przewodu pokarmowego, bolesne parcia, wypadanie prostnicy (zapobiegawczo, jak również do zapobiegania nawrotom).


RV 8 EKTODERM

SKŁAD:

Apis C6
Graphites C9
Mezereum C6
Rhus toxicodendron C6
Silicea C9

WSKAZANIA:

Schorzenia skóry i jej przydatków. Wysypki, egzemy, wykwity, dermatozy, dermatitis, intertrigo, "hot spot", psychosomatyczna egzema z nerwicowym lizaniem, pruritus. Dermatitis pod wpływem roztoczy, alergia na pchły, ukłucia owadów, pokrzywka (urticaria). Tworzenie się przetok i tkanki bliznowatej. Stwardnienia gruczołów (gruczoły limfatyczne, gruczoły sutkowe), chroniczne zapalenie gruczołu sutkowego (zwiększona ilość komórek). Chroniczne i nawracające otitis externa.Przed podaniem leku homeopatycznego skonsultuj się z lekarzem weterynarii

2 komentarze:

 1. Witam, czy ktoś dobry mógłby mi polecić lek na alergię? Mój pies od kilku tygodni się uporczywie drapie, raz pomógł steryd dożylnie(na kilka dni), ale nie chce więcej podawać takich środków. Aktualnie wet jest mi w stanie zaproponować jedynie kompleks kwasów tłuszczowych nienasyconych(omegi). Prawdopodobnie to uczulenie na rośliny, bo zaczęło się z początkiem wiosny. Jeśli mogę prosić o polecenie weta-homeopaty w okolicach Katowic- na śląsku, lub jak najbliżej śląska. Znalazłam jedynie weta w Krakowie, czy ktoś może powiedzieć coś o nim? Czy opłaca mi się jechać 70km? Jestem jeszcze uczennicą, sama nie zarabiam, a to mój pies, więc zależy mi, żeby nie wydać wielkich pieniędzy na to. Jesteśmy na BARFie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skutecznym leczeniem alergii może zając się weterynarz stosujący w swojej praktyce leczenie homeopatyczne. Nie ma leku na alergię. Alergia jest objawem osłabienia organizmu. Należy go wzmocnić stosując wiele leków homeopatycznych. Bardzo ważna jest też dieta naturalna wzbogacona organicznymi suplementami.
  Proszę napisać konkretnie gdzie Pani mieszka, postaram się znaleźć weterynarza dla pieska.
  Zaznaczam też, że leczenie homeopatyczne do tanich nie należy.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń